.: Pepul.cz - Zbytky :.

Vše co nešlo narvat jinam...


imgp4085.jpg
Uf!První setkání s lanovkou proběhlo velice divoce. Tom chtěl mrknout, kde ta lanovka je, vykouknul a ejhle. Málem jej srazil ford....
imgp4092.jpg
UbytkoJak vidno, ubytování bylo opravdu doslova POD lanovkou
imgp4093.jpg
StartA nejen pod lanovkou, ale i kousek od místa startu, takže zatím perfektní!
imgp4098.jpg
Vzhůru!Po vyčekání fronty na lanovku společně s polovinou polské populace na zemi už jsme si to pěkně frčeli vzhůru.
imgp4101.jpg
AžůůůroNahoře nás přivítalo opravdu velice luxusní azurové nebe a stromy co vypadaly jako po útoku radikálů se šlehačkou!
imgp4102.jpg
SluníčkoNa slunci bylo v tmavém oblečení opravdu teplo a to i přes fakt, že teploměr ve stínu se krčil u -8°C až -10°C
imgp4120.jpg
Sjezd!Sjezd dolů téměř budil nedůvěru, neb to působilo jako když máte z letadla skákat do mraků... tak pro ty, co to ještě nezažili, takhle nějak to vypadá. Všude kolem stromy a pod vámi mraky ;)
imgp4121.jpg
Horní stanice lanovkyČernohorský expres - tak se lanovka jmenuje - právě zde končí svou cestu. Shodli jsme se na tom, že je to zbytečně přeceňované. A teď nemám na mysli fakt, že když tam půjdete, abyste se dostali pouze na horu, zaplatíte za JEDNU cestu 160,-Kč, ale spíš nám přišlo, že být tam klasická šestisedačka, přepravní kapacita by se zvýšila, o konfortu nemluvě...
imgp4122.jpg
Fakt tam bylo hezky!
imgp4125.jpg
Rozhledna na Černé hoře v pozadí
imgp4126.jpg
Šlehačka na stromech
imgp4127.jpg
Boční sjezdovka
imgp4128.jpg
Občerstvení v době obědů celkem v pohoděNutno přiznat, že taky na této východní části bylo k dispozici celkem 5 míst, kde se dalo nabaštit, nebo alespoň zahnat hlad. V pátek - v tom luxusním počasí - v době obědů navíc byly sjezdovky velice příjemně vyprázdněné.
imgp4131.jpg
Mrzlo, slunce svítilo... fakt bylo moc pěkně.
imgp4132.jpg
Přeplněný dojezd k lanovce
imgp4136.jpg
Čas na jídlo!Přímo u nástupu na sedačku byla pizzerie. Celou dobu poctivě zaplněná, však v době, kousek před třetí hodinou odpolední, kdy jsme se šli nabaštit už byla příjemně vyprázdněná. Dali jsme si pizzu, s tím, že si příště dáme pečená žebra. To je asi jediné negativum na celém víkendu. Měli jsme to otočit a dát si žebra, protože v neděli je již neměli.
imgp4137.jpg
Vzhůru dolů za sluncem!
imgp4140.jpg
Slunce při západu, lanovka, měsíček, pohodička...... do chvíle, než vám nějaký kopyto vjede do záběru a vám to zkazí celou fotku. No utlouk jsem ji tím skútrem, takže jsem aspoň dal zlosti průchod a nemusel jsem to tak v sobě držet :)
imgp4144.jpg
IglůNevíme přesně k čemu tam tahle stavba byla, ale mně se líbila na foto ;)
imgp4148.jpg
Planina na západ slunceJeli jsme se s Tomem podívat sem s tím, že by tu mohl být hezký výhled. A taky, že jo. A než jsem si pofotil, nahrnulo se sem asi osm lidí, kteří vytahujíc foťáky honem taky chtěli zachytit něco z posledních slunečních paprsků tohoto dne.
imgp4151.jpg
Stromečky v západových barvách......mno a mezitím mi uteklo slunce, takže jak jsem se chystal vyfotit si sluncem zalitou krajinu pod horami, to už jsem bohužel nestihl :(
imgp4153.jpg
Vysílač, měsíc... a opět někdo, kdo si tam musel stoupnout a kazit záběr. Nu což...
imgp4158.jpg
Konečná stanice lanovkyTady je Tom zcela záměrně a účelně. :)
imgp4163.jpg
Výhled do údolíNu a právě tady mě zamrzelo, že jsem už nestihl právě to západové slunce na údolí, ale už na údolí vrhlo jen stíny...
Počet souborů: 43 na 2 stránce(kách) 1